KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7739017
*
nr 773 9017
Paul Graf
(1866-1903)
Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Metande pojkar, 'Fiskare', signerad. 1896. ramens innermått: 71x52
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Utrop:
16.000 kr
Såld:
15.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Läs mer om Paul Graf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metande pojkar olja oljemålning oljemålningar paul graf
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Läs mer om Paul Graf
nr 773 9017
Paul Graf
(1866-1903)
Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Metande pojkar, 'Fiskare', signerad. 1896. ramens innermått: 71x52
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Utrop: | 16.000 kr |
---|---|
Såld: | 15.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2012 |
- Budhistorik
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.Läs mer om Paul Graf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metande pojkar olja oljemålning oljemålningar paul graf
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41